top of page

ecodekor | Canlı Sıva ve Isı Yalıtımı

Canlı Sıva ısı yalıtımı için mükemmel dekoratif alternatif sunmaktadır. Canlı sıva 2.5 - 3 mm kalınlıkta uygulanıp duvar ile iç hava temasını keserek sıcak yada soğuk havayı çok daha uzun süre muhafaza ederek işlev görür . Dünya üzerindeki en yüksek ısı yalıtımı sağlayan madde havadır. Canlı Sıva' nın içeriğindeki ana hammadde yapısında barındırdığı hava gözenek ile nefes alabilen bir yapıdadır. Canlı Sıva yalıtım özeliğini bu şekilde sağlamaktadır. Tavan dahil uygulandığında yaklaşık %50' ye varan Isı Yalıtımı sağlar.


Enerji tasarrufu yapmanın en önemli adımı ise ısı yalıtımı yaptırmaktır. Ülkemizdeki binaların yaklaşı yüzde 15`inde ısı yalıtımı var. Buna karşılık son 15 yılda enerji tüketimi Türkiye`de yüzde 35 artarken, ısınma amaçlı kullanılan enerjiden ısı yalıtımıyla yüzde 50 tasarruf sağlanmaktadır.

Ülkemizin 2023 hedeflerine baktığımızda, bugünkü toplam enerji tüketiminin hemen hemen iki katı artış olacağı öngörülüyor. Bunun yanı sıra ülkemizde yüzde 20 enerji tasarrufu hedefleniyor. Bu da yaklaşık olarak bugün binalarda kullanılan toplam enerji tüketiminin tamamının tasarruf hedefi olarak konulduğunu gösteriyor. Hedefe ulaşmak için tedbirler almak gerekiyor. Bunun başında da binalara ısı yalıtımı yaptırmak geliyor. Ülkemizdeki yalıtımlı binaların oranı sadece yüzde 15'dir. ECODEKOR Canlı Sıva firması olarak canlı sıvayı size mükemmel bir iç cephe dekoratif ısı yalıtımı malzemesi olarak sunmaktayız. Diğer avantajları için ECODEKOR Canlı Sıva'yı takip ediniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page