Isı ve Ses Yalıtımlı Dekoratif Canlı Sıva

Dekoratif Canlı Sıva Fiyatları

Canlı sıva uygulamalarının boya tadilatından daha ekonomik olacağını biliyor musunuz? Canlı sıva fiyat avantajı sağlar. En uygun CANLI SIVA | DEKORATİF SIVA fiyatlarını burada bulabilirsiniz.


Yerli hammadde kaynakları ile üretildiğinden milli ekonomiye katkı sağlamaktadır. Türkiye'nin ısı yalıtım sıvasıyla yalıtım yapması durumunda cari açığın yüzde 30’luk bölümü kapanacaktır.


EPS Köpük

Expanded Polistren Köpük petrolden elde edilen, köpük halinde, termostatik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbiri ile kaynaşması ile elde edilen EPS ürünlerde, taneciklerin şişirilmesi ve köpük elde edilmesi için kullanılan gaz Pentan'dir. Pentan taneciklerin içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra, üretim sırasında ve üretimi takiben çok kısa sürede hava ile yer değiştirir. Böylece, EPS levhalarının bünyesinde bulunan çok sayıdaki (1m³ EPS’ de 3-6 milyar tanecik) küçücük kapalı gözenekli hücreler içerisine durgun hava hapsolur. Malzemenin %98'i hareketsiz ve durgun havadır. Hareketsiz ve kuru hava bilinen en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir.


EPS, ısı yalıtım malzemesidir.

EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri bu şekilde sağlanır. Dünyada mevcut en iyi ısı yalıtım sağlayan bir kaç malzemeden biri olan EPS, aynı performansı ülkemizde kullanılan diğer ısı yalıtım malzemesinden daha ekonomik olarak sağlayan tek malzemedir. Basınca dayanıklıdır, kırılgan değildir. Isı yalıtım malzemesi olarak yüksek eğilim dirençlerine sahip olup, kapalı gözenekli olduğundan ıslanmaz, su geçirgenliği yoktur ve higroskopik değildir, yalıtımı sürekli yapar. Ekonomik yalıtım malzemesidir. Sonsuz ömürlüdür. Bina durdukça yalıtım görevine ilk günkü gibi devam eder. Kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır. Çevre dostu nötr bir malzemedir. Geri dönüşümlü bir malzemedir. 16-36 dansite (yoğunlukta) üretildiğinde ısı yalıtım projelerinde gerçek değerler sunarak performans sağlar. Yoğunluğuna ve kullanım detayına bağlı olarak ısıtmaya ve soğutmaya harcanan enerjiden %60-70 tasarruf sağlatır. Pasif ev teknolojisine geçişte dünya standartlarındaki imalat malzemeleri içinde öncelikli sırada tercih görmektedir. Pasif ev yalıtım değerleri en yüksek direnç ve performansı gerektirdiğinden enerjiden %85-90 tasarruf sağlanması öngörülmektedir. Bütün bu özelliklerinin dışında, sağladığı o kadar fayda ve maliyet avantajı göz önüne alındığında, EPS'nin diğer yalıtım ürünlerinin aksine çok ekonomik olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör